Předpověď výroby solárních elektráren a fotovoltaiky

Aktuální předpověď výroby ze solárních panelů podle Vaší lokality, orientace panelů a dalších parametrů.

Pomocí formuláře níže si můžete zobrazit předpověď výroby pro nejbližší dny a minulé výstupy až 20 let zpětně. Data jsou založená na kombinaci různých meteorologických modelů pomocí strojového učení a pokrývají celý svět.

Stupně např. 50.51, nebo klikněte do mapy
Stupně např. -4.24, nebo klikněte do mapy
Výkon elektrárny v kW
Vyberte orientaci solárních panelů
Sklon ve stupních, hodnoty 0-90°
Vyplňte GPS souřadnice ve formuláři, nebo klikněte do mapy.
Souřadnice použité pro graf
Nově vybrané souřadnice

Předpokládaný výkon elektrárny na základě zadaných parametrů pro 25. duben 2024 v lokálním čase:

Celková denní výroba: 4.8 kWh

Jak je výroba fotovoltaiky předpovídána?

Náš základní předpovědní model vychází z předpovědí slunečního záření, oblačnosti, teplot a dalších meteorologických veličin. Výstup pro několik následujících dní je v hodinovém rozlišení. Model při výpočtu bere v úvahu Vámi zadané parametry, které jsou specifické pro Vaši fotovoltaiku. Model kombinuje výstupy z více meteorologických modelů a pomocí umělé inteligence je vhodně kombinuje pro dosažení co nejpřesnější předpovědi počasí.

Data dostupná na této stránce mají sloužit pro osobní využití a plánování. Pokud potřebujete přístup k většímu množství dat nebo pro využití v podnikání, využijte prosím naše API s předpovědí výroby solárních panelů.

Pokud je pro Vás přesnost extrémně důležitá a potřebujete nejvyšší možnou spolehlivost předpovědí výstupu solárních elektráren, ozvěte se nám prosím. Připravíme Vám na míru pokročilý model se zahrnutím více proměnných (například aerosoly, vodní pára, sněžení). Navíc je možné využít údaje o minulé výrobě a pomocí umělé inteligence model definovat přímo na specifika konkrétních solárních panelů a lokality.

Kontaktujte nás

Máme dlouhodobé zkušenosti s počasím a aplikovaným strojovým učením - firmám v oboru pomáháme již přes 15 let.